Manuály Astra J – aktivování skrytých položek palubního PC

 

Astra J – aktivování skrytých položek palubního PC

Ahoj příznivci modelu Opel Astra J.

Na úvod bych rád poděkoval kolegovi z Brna, členovi Opel Astra J fóra za otestování možnosti, zda se u Astry J roku výroby 2015 dá aktivovat rozšíření palubního PC (byl jsem testovací pokusný dobrovolník).

Asi to všichni víte, ale i přesto to zde uvedu, že uvedené položky palubního PC se liší dle motorizace a výbavy Vašeho vozu. Jen nechápu, proč OPEL některé funkce zakazuje i přestože jdou aktivovat na všechny motorizace a výbavy. Jedná se hlavně o funkce dobijení alternátoru, přesná teplota chladící kapaliny, teplota převodového oleje (pouze u automatických převodovek), stopky apod.

Poslední modely Astry J a to od roku výroky 2015 až 2016, už disponují palubním počítačem ECO, která na jedné záložce obsahuje více informací pro řidiče najednou. Modely 2010 – 2014 mají více záložkové MENU palubního PC.

Důvod proč jsem šel do toho je kvůli právě dopijení alternátoru (tuto funkci jsem měl na PC i na Astře G), jako bonus jsem bral přesný ukazatel chladící kapaliny a stopky. Lze tuto aktivaci provést i přes čínskou kopii OP-COMu.

Doporučení: před úpravou si např. na mobilní telefon nafoťte aktuální obrazovky palubního MENU, ať víte jak to vypadalo před úpravou.

Aktivace daných položek zabere cca 15min.

V mém případě jsme neměli mnoho času a tak jsem si nechal aktivovat všechny co bylo k mání, ale doporučuji si na to vyhradit více času např. cca hodinu. Protože pak např. zjistíte, že uvedené položky máte v palubním PC 2x (to se týká především modelu 2015 / 2016 s verzí ECO) u starších modelů se jen záložky rozšíří. Osobně mi to nevadí, že tam mám něco 2x, ale jak bude někdy cesta do Brna za kolegou, možná ještě upravíme, něco málo.

Před úpravou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po úpravě