Manuály – Astra G – Montáž parkovacích senzorů Opel Astra G – 5 / 3 dveřové verze

Montáž parkovacích senzorů Opel Astra G – 5 / 3 dveřové verze

Potřebné věci pro montáž :

 1. Vrtačku nebo kvalitní aku šroubovák + vrták na předvrtání
 2. Měřící přístroj
 3. Torx velikosti T20
 4. Kus tvrdého drátu a nebo svářecí elektrodu
 5. Stahovací elektro pásky ( je součásti balení )
 6. Oboustrannou lepící pásku ( je součásti balení )
 7. Izolační pásku
 8. Lihový fix na označení bodu pro vrtání
 9. Metr + nůž na dočištění otvorů po navrtání

Instalační sada obsazuje :

 1. 4x parkovací senzor
 2. 1x LCD displej
 3. 1x napájení
 4. 1x řídící jednotka
 5. 2x oboustranná páska a je opravdu velice kvalitní
 6. Stahovací elektro pásky
 7. 1x vykružovač pro přesné navrtání otvoru
 8. 1x český a anglický manuál

Začínáme s montáží senzorů

A

Začínáme montáží LCD displeje od přední části vozu až do oblasti kufru k levému zadnímu světlu. Po otevření řidičových dveří vysuneme těsnící gumu okolo dveří, postačí pouze od oblasti přístrojové desky až ke sloupku B. Totéž provedete u zadních dveří od sloupku B až do místa nad zámek dveří. Vytáhnete LCD displej s krabičky a pokusíme se co nejlépe narovnat příslušný kabel. Nejlépe je umístit LCD displej do rohu předního okna, pak kabel protáhnete kolem přístrojové desky a směrem dolů kolem plastu. Vyloupnete plastovou krytku a vyšroubujete torx, uvolníte plast ( použijete torx T20 ), kde vsunete kabel a pak pokračujete vložením kabelu pod plastový kryt předního prahu. V tento okamžik na konec kabelu od LCD displeje připevníme např. kus tvrdého drátu abychom ho mohli pomocí lepící pásky přichytit a protáhnout před B sloupek. Pozor aby jste nepoškodili na konci kabelu koncovku, jinak se může stát, že ji nevsunete do řídící jednotky.. V tuto chvíli přetáhnete kabel přes B sloupek k zadním dveřím a kabel opět vsunete pod plastový zadní práh až zhruba do výšky zadních sedadel. Nyní je potřeba pro lepší přístup v zavazadlovém prostoru demontovat plastový kaslík na lékárničku ( 2x šroubek – torx T20 ). Po demontáži už nám nic nebrání abychom se vrátili zpět k zadním dveřím a protáhli kabel do kufru až k zadnímu světlu.

Astra G park senzory 01Astra G park senzory 02Astra G park senzory 03Astra G park senzory 04Astra G park senzory 05Astra G park senzory 06Astra G park senzory 08Astra G park senzory 07Astra G park senzory 09Astra G park senzory 10Astra G park senzory 11Astra G park senzory 12Astra G park senzory 13

 

B

Úspěšně jsme zvládli první část a teď nás čeká ta horší a důležitá část, vrtání a propojení systému. Před touto části je velmi důležité si vše pečlivě rozměřit. Pro dobrou orientaci, kde jsou námi označené hodnoty použijte např. lihový fix. Otevřete dveře od zavazadlového prostoru a demontujte plastový kryt nakládací hrany. Kryt je pouze na 7 místech nacvaknut ( více foto ). Pro správné rozměření je vhodné požádat 2 osobu aby Vám přidržela např. rovnou laťku s hranou zadního kola těsně pod hranou zadního nárazníku ( více foto ). Rozměříte si odstupy mezi senzory. Pak provedeme předvrtání a teprve poté použijeme dodaný vykružovač a opatrně jeden po druhém otvoru vyvrtáme. Otvory očistíme a postupně od pravé strany zasouváme senzory D, C, B, A. Lehneme si pod auto, abychom měli dobrý přístup k senzorům a překontrolujeme zda jistící západky jsou na správném místě, aby nedošlo k vypadnutí senzoru. Ze spod vozidla se také velmi pěkně dá vytlačit gumová zátka, přes kterou je protáhnutá elektřina k osvětlení SPZ a mi tudy protáhneme kabely od senzorů. ( více foto ). Po protažení senzorů do kufru přes gumovou zátku, spojíme všechny kabely elekro páskou ( je součásti balení parkovacích senzorů).

Astra G park senzory 14Astra G park senzory 15Astra G park senzory 16Astra G park senzory 17Astra G park senzory 18Astra G park senzory 19Astra G park senzory 20Astra G park senzory 21

– Demontáž vnitřní plastové hrany se prování tak, že ji chytnete za spodní plastovou hranu a táhnete směrem do zavazadlového prostoru- Až vycvaknete všechny 3 úchytky pomalu plast tlačíte směrem nahoru, až povolí všechny 4 úchytka.

– Od středu k hraně kola je P / L strana 82 cm. Od středu se vrtá 1 díra v P / L 20 – 21 cm a 2 díra pak P / L od 1 díry 40 – 41. Ve výsledku je vzdálenost mezi seňorami uvedených 40 – 41 cm ( více foto ). Otvory se vrtají od hrany nárazníku 2,3 cm do středu otvoru pro senzor ( samotný senzor potřebuje 2 cm díru pro otvor ), tak že ve finále jste 1,3 cm od hrany nárazníku. Jinak hrozí že navrtáte kovovou výztuhu zadního nárazníku.

Astra G park senzory 22

C

Jdeme do třetí závěrečné části. Je teď potřeba vše propojit a zapojit elektro instalaci. Spojené senzory provlečeme tunelem k zadnímu světlu. Je tam i mnoho místa na přidělání řídící jednotky a tím bude schovaná pod plastovým krytem nakládací hrany ( řídící jednotku můžete umístit i jinde ). Nyní propojíte senzory A, B, C, D do jednotky, pote připojíte LCD displej + napájení. Na spodní stranu jednotky nalepíte dodanou oboustrannou lepící pásku a přilepíte. Uvedené napájení připojíte přímo vodičem plus ( + ) na svorkovnici zpátečky a mínus ( – ) na kostru. Pokud máte klíček v zapalování na poloze 2 a zařazenou zpátečku, ihned by Vám displej se měl rozsvítit.

Astra G park senzory 23Astra G park senzory 25Astra G park senzory 24Astra G park senzory 27Astra G park senzory 28Astra G park senzory 26

Tímto jste úspěšně provedli montáž parkovacích senzorů a přeji pěkný zážitek při parkování.

Děkuji všem kolegům co mi poradily s montáži jako je Tvrdo, Frydex s astra g fóra.

Více info najdete o parkovacích senzorech zde :

Návod na Astru cerze kombi :

stránka – https://www.astra-g.cz/parkovaci-asistent/

Diskuze k parkovacím senzorům :

http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=220

Za příslušné chyby v návodu neručím nebo poškození dílů. Pokud jste si nejistí zda to zvládnete, předejte montáž odborné firmě.