Deník Astry – 2 výroční zpráva o Astře Classic II

Deník Astry – 2 výroční zpráva o Astře Classic II

Tak přátelé, jsou tu 2 narozeniny mé Astry Classic II.

Astra k tomuto dni ( 6. prosince 2008 ) má na tachometru 30 925 km a za poslední rok přibylo 15 096 km. Letošní rok byl v podstatě o změně interiéru Astry a docela se to podařilo. Tak že začneme postupně. V měsíci únoru to začlo objednáním autopotahu na zakázku. Neobešlo se to bez potíží, byla nutná jedna reklamace a pak se to povedlo a bylo vše OK. Pak přišla další fáze 2 a to byla koupě chromových doplňků, budíků a topení (chrom kroužka). Montáž mi provedl jeden s členů našich srazů a výsledek je překrásný. V dubnu jsem na jednom internetovém obchodě jsem objednal chromový rámeček kolem spodní části řadičky

( výrobce JOM ) a výsledek je nad očekávání, prostě nádhera. Dále jsem vyměnil původní manžety řadící páky a ruční brzdy za manžety z pravé kůže ( provedení černo modré prošití ) od našeho hlavního sponzora Opel Astra srazů Ostrava – firma GELNAR Kravaře www.manzety.wz.cz .

Tím jsem si myslel, že pro letošní rok je s úpravami konec, protože jsme se chystali přestěhovat to nového většího bytu, ale opak byl pravdou. Ta nejkrásnější změna v interiéru se teprve chystala, ale já oni ještě nevěděl. Květen, byl osudným měsícem, byl jsem přemluven kolegy abych si také objednal plazmové budíky na přístrojovku, ale cena 2000 Kč, mě odrazovala. Překvapila mě má vlastní žena, která řekla že je tam chce a zaplatí je, to byla slova do pranice a ihned jsem je objednal. To jsem ještě nevěděl jakou lavinu to rozjede. V červnu se uskutečnil 3. Mega Opel Astra / Zafira sraz a ten se opravdu povedl na výbornou a zhruba 2 hod před zahájením této akce jsem nechal namontovat plazmové budíky a opravdu to byla obrovská změna. Ihned jak člověk zasedne do takto upravené Astry, má pocit, že sedí v jiném voze. Dokonce i žena řekla, že už si neumí představit Astru s klasickými budíky. Já musím říci že jsem si na ně velmi rychle zvykl. Tak že jsem byl s dosavadními úpravami spokojen.
Abych nepřišel o záruku mé Astry, která potrvá ještě určitou dobu. Uvedené budíky se připojily přímo bez zásahu do elektřiny vozu a bylo vše napojeno přímo do pojistkové skříně na pojistku světel Astry. Pak jsme si udělali s rodinou výlet do Luhačovických lázní, tak že opět trochu testování podvozku po kopcích, ale tuto cestu velmi dobře už s Astrou znám a proto to byla lahoda. Slunce svítí a teploty jsou dosti vysoké, tak že klimatizace v Astře jede na plný výkon skoro pořád. Jinak jsem už zahodil bezramínkové stěrače neznačkové třídy a byly nahrazeny stěračemy firmy BOSCH a to je opravdu neskutečný rozdíl.

V červenci jsem navštívil proslavenou autoburzu v Polsku ve městě GLIWICE, kde se vyrábí i automobily značky Opel Astra Classic II a Astra H. Zde jsem zakoupil použité odhlučnění přední kapoty motoru ve velmi zachovalém stavu a ihned jsem ho namontoval a momentálně testuji v chladnějším počasí, spotřeba by se měla zmenšit, tím že se motor rychleji zahřívá, no uvidíme.

Během měsíců srpna – září jsme se s rodinou stěhovali do nového bytu a probíhala kompletní rekonstrukce. Také se to projevilo na spotřebě paliva u Astry, protože jsme se stěhovali asi o 100m, tak to bylo mnoho krátkých tras, neustále startování a vození věcí tam a zpět. No ale Astra to vydržela a jsem rád že to stěhování máme za sebou. Také se konal 4. mega Opel Astra / Zafira sraz, ale boužel neměl jsem díky rekonstrukci, mnoho času s přípravami a proto sraz nebyl tentokrát vyšperkován. I přesto byla skvělá nálada.
Nastala nám opět zima a Astra byla přezuta na zimní pneumatiky, kontrola nemrznoucí směsi apod. No jinak Astra celý rok sloužila perfektně. Poslední dobou se při řazení 1. a 2. stupně ozýval ve spojce zvláštní zvuk, ale jen při studených startech, uvidíme co řeknou mechanici při 2 garanční prohlídce, která mě čeká 10. prosince 2008. Snad to nebude nic vážného.

 

Závěr této 2 roční zprávy :

– velmi měkké plasty interiéru ( hlavně nákladová hrana v nákladovém prostoru )

+ spotřeba paliva

Další náklady :

– Žárovka H7 u spolujezdce – 1 ks ( najeto 29 280 km – 1 rok 10 měs. 3 dny ) — 295 Kč

– Žárovka H7 u řidiče – 1 ks ( najeto 30 520 km – 1 rok 11 měs. 1 dny ) — 295 Kč

– Bezramínkové stěrače ( neznačkové ) — 260 Kč

Bezramínkové stěrače ( BOSCH ) — 300 Kč

Náklady na úpravy Astry – pro rok 2008 :

– Autopotahy na zakázku — 3150 Kč

– Chromové kroužka přístrojovky — 500 Kč

– Chromové kroužka ventilace topení — 300 Kč

– Plazmové budíky — 2000 Kč

– Manžety s pravé kůže — 960 Kč

– Přední maska originál NJOY — 420 Kč

– Chromová hlavice řadící páky —250 Kč

Kombinovaná spotřeba paliva ze celý uplynulý rok činní 6,88 lit / 100 km Shell. Jsem nadmíru spokojen a zvlášť, když jezdím krátké trasy do práce 4 km tam a 4 km zpět a motor se nestačí ani v zimním počasí zahřát.