Deník Astry – 6 výroční zpráva o Astře Classic II

Deník Astry – 6 výroční zpráva o Astře Classic II

Výroční zpráva číslo 6

Jinak letos se mi smůla lepí na paty už od jara a to s motorem, pak klimatizace, baterie a v červenci opět motor.
Od jara nikdo nevěděl co s motorem je a až v červenci bylo vše jasné. Zajel jsem ke kolegovi, opravuje s 95% jenom Opel vozy, bylo jasné proč se dostával benzín do motoru. Prvně to vypadalo opravdu na řídící jednotku, která propouštěla benzín do oleje přes písty. Myslí se tím, že řídící jednotka sama sebe neumí zkontrolovat a na diagnostice se nic neprojeví. Nakonec bylo vše jasné a po změření tlaků na válcích po zahřátí motoru (ujetí 150km) se projevil úbytek na prvním válci. Nakonec Astru čekala oprava, která nakonec nebyla až tak nákladná. Motor čekal vytažení s Astry a rozšroubovat s 98% do šroubku. Vše se důkladně prošlo a vyčistil se i motorový prostor, tak že Astra v motorovém prostoru je jako při koupi nového auta.

Seznam provedených prací:

– Motor čekalo přetěsnit všechny 4 válce (sada kroužků na 4 válce)
– Srovnání hlavy + těsnost hlavy automaticky, hned výměna gufer
– Výměna všech těsnění, pod hlavou, vrchní těsnění ventilů, těsnění svodů a těsnění kolem bloku motoru
– Kontrola všech částí motoru
– Oprava vodní pumpy, kde se ulomil plastový náhubek, vyměněno za kovový (loni jsem popisoval právě tuto problematiku zde v tomto deníku)

Naštěstí jak už jsme psal, oprava byla cenově dostupná a nemuselo se měnit např. řetěz ani ozubená kola. Po opravě motoru, je vidět obrovský rozdíl ve výkonu. Dokonce i se snížila spotřeba paliva a motor je o dost nižší. Tímto skoro po 6 letech první velká investice do opravy.

Oprava Astry trvala 9 dní, nejvíce času trvalo, než uvedená Ostravská firma srovnala hlavu a provedla kontrolu těstnosti hlavy. Demontáž a montáž byla otázkou 2 dnů. Koncová cena i s prací činila 11900Kč.
Nadále v červnu přestala fungovat klimatizace a přitom se přišlo a končící životnost autobaterie.

Popis opravy klimatizace:
Oprava netěsnosti – těsnění + okroužky + přetěsnění hadice + tlakovky 2400Kč
Proplach a plnění klimatizace 399Kč
ÚV barvivo 99Kč
Chladivo – 600g 600Kč
Dusík na kontrolu těsnosti klimatizace 200Kč
Desinfekce 400g 448Kč
Celkem 4146Kč

AUTOBATERIE VARTA SILVER Dynamic 52Ah, 520A, 12V, C6
Maximální výkon pro maximální nároky. Tento model nové řady VARTA SILVER Dynamic určuje nová měřítka na trhu a v současné době dokonce převyšuje požadavky mezinárodních výrobců aut. Spolehlivé zásobení i při nadprůměrné vysoké spotřebě energie, vysoký výkon při studeném startu (520 – 920 A) i za extrémních klimatických podmínek a nejvyšší rezervní kapacity (52-110Ah) činí z této zásobárny energie vrcholný produkt tria VARTA Dynamic.

• pro vozy s obzvláště vysokými nároky na výkon
• ideální při velkém počtu elektrických spotřebičů
• výrobek vyšší výkonnostní třídy
• optimální pro dieslové motory
• delší životnost díky osvědčené technologii legování stříbrem

Vysoce kvalitní zcela bezúdržbový akumulátor s prodlouženou životností až o 20% (technologie Calcium-Stříbro-legura) a sníženým samovybíjením.
Další vlastnosti: vyšší bezpečnost (ochrana proti zpětnému zážehu), snížená spotřeba destilované vody, lepší odolnost proti korozi mřížek, rukojeť pro snadnější instalaci či manipulaci, vysoký startovací výkon.
Cena 1500Kč

Tak že první velké investice po 6 letech, které celkem za rok 2012 činily 17000Kč.