Deník Astry – 7 výroční zpráva o Astře Classic II

Deník Astry – 7 výroční zpráva o Astře Classic II

Výroční zpráva číslo 7

V sedmém roce používání Astry G (Classic II) musím říci že vše fungovalo na výbornou a investice byly minimální a očekávané. Ihned na začátku roku 2013 přestal fungovat zadní stěrač, motorek fungoval, ale stěrač se hnul 3 cm a nic. Proto jsem oddělal krytku na zadním stěrači na ramínku a zjistil jsem, že uvedená matka je zcela povolena, Vzal jsem klíč číslo 13, dotáhl matku a vše funguje na výbornou. Dále se mi na zpětném zrcátku řidiče odlepilo zrcátko. Drželo tam silou vůle. Proto jsme zvažoval, zrcátko opět zpět přilepit na uvedený plastový podklad. Zjistil jsem, že uvedený přípravek by na přilepení stál okolo 200Kč a celé zrcátko nalepené na tom plastu stojí 240Kč a výměna je otázkou 5 minut.

V červenci jsem Astru začal připravovat na dovolenou a objevila se malá problematika, při vytočení řízení do leva při jízdě do předu, jsem slyšel drhnutí. Obával jsem se toho, co mě napadlo a to že brzdový kotouč bude potřeba vyměnit (najeto 93350km). Nakonec jsem měl pravdu a bylo urychleně potřeba výměna a proto jsem se snažil vybrat kvalitní kotouče a desky od stejného výrobce. Nakonec u mě vyhrála společnost ZIMMERMANN a to kotouče i desky. Musím říci že k dnešnímu dni najeto přes 6200km a naprostá spokojenost. Nadále byla vyměněna brzdová kapalina a při prvních testech a sešlápnutí brzdového pedálu Astra stála okamžitě na místě, jak se říká. Nadále se prošlo vše potřebné a příští rok mě čeká kompletní nástřik spodku. Výfuk je v dobé kondici i skoro po 7 letech. Nadále vyměněn olej a to opět za GM 10w/40 + olejový filtr MAN.

Na koci září jsem zimní pneumatiky nasadil na Astru, jsou si myslím o něco hlučnější, než jsem čekal, ale není to žádná šílenost. Doposud ale nebylo tak drsné počasí, abych pneumatiky mohl důkladně prověřit, tak uvidíme. Co mě ale potkalo jeden den, bylo opět podřené zadní dveře na straně spolujezdce a to od platové popelnice, jak někdo šel vynést odpadky, tak otevřel popelnici (velký zelený kontejner) a podřel mi dveře. Naštěstí se to zastavilo o plastovou lištu. Proto jsem ihned očistil cele dveře auto šamponem a pak jsem použil ruční vosk a dveře převoskoval. Zhruba 95% bylo odstraněno, ale i tak mě to vytočilo.

 

Investice v roce 2013

– Sklíčko zrcátka řidiče na plastovém podkladu               240Kč

– Žárovka H7 originál GM                                                300Kč

– Brzdové kotouče + desky ZIMMERMANN                   2500Kč

(výměna za originály po koupě / rok 2006)

– Olej GM 10w/40 (5 lit.) + filtr MAN                  –              670Kč

– Zimní pneu DEBICA FRIGO 2 – 195/60 R15 / 88T      4100kč

(nové zimní gumy po 6 letech)

– Nové parkovací senzory                                                500Kč

                                                            Celkem to bylo 8310Kč

 

Jak už jsme psal v roce 2013 jsem byl nadmíru zpokojen a pouze se měnily provozní věci. Tak to snad i nadále zůstane.