Technická data Opel Grandland X

V roce 2017 se objevilo nové SUV a řadil se do segmentu největšího SUV u značky OPEL. V minulosti tento segment zastupoval model ANTARA. Jeho zrození nebylo jednoduché, protože těsně před uvedením na trh, se musel z velké části přepracovat díky prodeji značky OPEL společnosti PSA a ta potřebovala zde použít svou techniku a snížit tím náklady na výrobu. Na začátku výroby, byly dodávány motorizace 1.2 Turbo 96kW / 130k benzín a 1.6 Turbo 133kW / 180k od PSA, nafta zastoupena 1.6 CDTi a 2.0 CDTi od GM. Převodovky se montovali na začátku 6st a to jak manuál, tak také automat. Později byl 6st automat nahrazen 8st. nové generace a naftové motory GM (1.6 CDTi a 2.0 CDTi) se nahradil motorem 1.5 CDTI od PSA. Takto se vyráběl až do cca srpna 2021, pak přijde facelift a k tomu najdete informace níže. Mnoho se zde změnilo a to nejen přední / zadní část vozu. Prošel modernizací i interiér. Motorizace zde zůstali zachovány a to 1.2 Tutbo 130k a 1.6 Turbo 180k v benzínu. 1.6 Turbo benzín dostal i elektromotor a to 1 nebo 2 dle výkonu.

Opel Grandland 2017 – 2020

Rozměry před faceliftem 2017 – 2021

Opel Grandland 2017 – 2020
Rozměry vozidla
Dělka4478 mm
Šířka bez vnějších zpětných zrcátek1841 mm
Celková šířka se sklopenými vnějšími zpětnými zrcátky1970 mm
Celková šířka včetně dvou vnějších zpětných zrcátek2098 mm
Výška (bez antény)1623 mm
Délka podlahy zavazadlového prostoru876 mm
Délka zavazadlového prostoru, když je druhá řada v pozici nejdále vpředu a třetí řada je sklopena1868,8 mm
Šířka zavazadlového prostoru1053 mm
Výška zavazadlového prostoru u zadních výklopných dveří996,6 mm
Rozvor2675 mm
Průměr otáčení10,5 m
Světlá výška (mm)188 mm = při maximálním zatížení
Opel Grandland 2017 – 2020

Rozměry interiéru

Místo v interiéru podélné (délka kabiny):150 cm
Šířka ve 2. řadě max.:150 cm
Šířka ve 2. řadě min.:133 cm
Šířka vpředu max.:151 cm
Šířka vpředu min.:132 cm
Výška v 2. řadě sedadel:98 cm
Opel Grandland 2017 – 2020

Modernizace po faceliftu modelu Grandland, co najdeme nového a není toho málo.

  • Plně digitální kokpit: Intuitivní panel Opel Pure se širokoúhlou obrazovkou
  • Moderní tvář značky: Nyní s charakteristickým Opel Vizor, jako na Mokce
  • Špičková světelná technologie ve své třídě: Adaptivní pixelové světlo IntelliLux LED ® se 168 LED
  • Včasné odhalení: Noční vidění zviditelňuje chodce a divoká zvířata ve tmě
  • Extra bezpečnost: Asistent pro integraci dálnic udržuje vzdálenost a polohu v jízdním pruhu
Opel Grandland po faceliftu 2021

Opel odhalil nový Grandland – elegantně sportovní s intuitivním ovládáním a inovativními technologiemi. Díky plně digitálnímu Pure Panel nabízí nový model řidiči zcela jiný zážitek z kokpitu. Vlajková loď SUV Opel také obsahuje další technologie a asistenční systémy, které zákazníci dosud našli pouze ve vozidlech vyšších tříd. Zejména adaptivní IntelliLux LED ® Pixel Light s celkem 168 LED prvky. Technologie vlajkové lodi limuzíny Opel, Insignie, debutuje v nejvyšším SUV německé značky a nastavuje nové standardy v tržním sektoru Grandlandu. Totéž platí pro noční vidění, který v Opelu slaví premiéru. Systém detekuje chodce a zvířata ve tmě ve vzdálenosti až 100 metrů a varuje řidiče. Semi-adaptivní Highway Integration Assist udržuje Grandland uprostřed jeho jízdního pruhu a udržuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Nový Grandland, který byl navržen a vyroben v Německu, má také nový obličej značky Opel Vizor.

Opel Grandland po faceliftu 2021 – hybrid

Technologie: Opel Vizor s technologií IntelliLux LED ® Pixel Light

Sportovní dynamika charakterizuje nejvyšší SUV Opel od jeho premiéry v roce 2017. Nyní má Grandland nezaměnitelnou tvář značky Opel Vizor . Výrazný a jasný Vizor zaostřuje vzhled přední části a hladce integruje mřížku, znak Opel Blitz a technologie, jako je špičkové světlo IntelliLux LED ® Pixel, do jediného vizuálního prvku.

Vlajková loď Opel SUV je nyní vybavena adaptivním IntelliLux LED ® Pixel Light. 168 LED prvků – 84 na jeden světlomet, jako u modelu Opel Insignia – vede k plynulému přizpůsobení světelného paprsku podle jízdní situace a okolí, bez oslnění jiným provozem. Prvky LED každého štíhlého světlometu se řadí do třířadého maticového systému, kde funkce plynule přecházejí do další úrovně:

  • U krátkého dosahu přizpůsobuje dlouhá řada pixelů světelné zaostření každé křivce.
  • Na jasně tmavém okraji zajišťuje optimální rozsah řada jemně definovaných a dynamicky se přizpůsobujících pixelů.
  • Skutečná funkce matice ve středním a horním řádku přesně vyřízne přicházející provoz v milisekundách. Ostatní oblasti zůstávají plně osvětleny dálkovými světly.

LED denní svícení integrované v každém světlometu dává charakteristický podpis Opel. Díky této inovativní generaci světla je nový Grandland jasným lídrem ve svém tržním segmentu.

Opel Grandland po faceliftu 2021

Nový kokpit Opel Pure Panel

Koncept uživatele je futuristický a detoxikovaný od základů. Opel Pure Panel tvoří dvě širokoúhlé obrazovky v jedné jednotce. Tento plně digitální kokpit zaměřený na řidiče se ovládá intuitivně. Zahrnuje nejnovější digitální technologie a poskytuje nejdůležitější informace. Dva displeje vítají cestující a vytvářejí příjemné prostředí. Centrální dotyková obrazovka s úhlopříčkou až 10 palců směřuje k řidiči, který se proto může soustředit na řízení, aniž by musel sundávat oči ze silnice.

Adaptivní tempomat s funkcí „Stop & Go“

Novinkou v kombinaci s automatickou převodovkou je také Highway Integration Assist . Pomocí kamery a radarových senzorů systém kombinuje různé asistenty, díky nimž je řízení ještě uvolněnější. Adaptivní tempomat udržuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla podle nastavené rychlosti a v kombinaci s aktivním umístěním jízdního pruhu udržuje Grandland uprostřed jízdního pruhu. Rychlost Opel se zvyšuje nebo snižuje, aby sledovala vozidlo jedoucí vpřed – aniž by překročila nastavenou rychlost – a v případě potřeby může zabrzdit až do úplného zastavení. Díky „Stop & Go“ Grandland s Highway Integration Assist automaticky obnoví jízdu z klidového stavu.

Nový Opel Grandland má navíc řadu dalších asistenčních systémů. Kamera 360 ° umožňuje manévrování snadnější pro řidiče přes přední a zadní kamerou. Na obrazovce infotainmentu se zobrazuje oblast před a za vozem a také pohled z ptačí perspektivy. Tyto automatické parkovací asistent identifikuje podélné a příčné parkovacích míst a vychýlí Grandland v místě a automaticky. Systém varování před mrtvým úhlem zabraňuje možným kolizím při odbočování nebo změně jízdního pruhu. V případě nebezpečí se rozsvítí symbol vozidla v příslušném vnějším zrcátku. Součástí standardní výbavy každé varianty Grandland je varování před čelní srážkou s automatickým nouzovým brzděním ,detekce chodců , varování před vybočením z jízdního pruhu , rozpoznávání dopravních značek, detekce ospalosti a tempomat .

Opel Grandland po faceliftu 2021

Ergonomická sedadla a špičkový infotainment

Nový Opel Grandland splňuje nejvyšší standardy nejen asistenčních systémů, ale také pokud jde o pohodlí. Na ergonomické aktivní sedadla pro řidiče a cestující vpředu certifikovány. Oceněná sedadla jsou ve třídě Grandland jedinečná a nabízejí širokou škálu nastavení, od elektrického sklopení sedadel po elektro-pneumatickou bederní opěru. V koženém obložení nabízejí topení a rovnoměrné větrání. Komfort dále zvyšuje „Keyless Open & Start“ a senzorem ovládané dveře zavazadlového prostoru, které lze otevřít a zavřít pohybem nohy pod zadním nárazníkem.

Konektivitu a zábavu poskytují informační a zábavní systémy, které jsou také kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto. V kombinaci se službami OpelConnect je díky špičkové multimediální aplikaci Navi Pro cestování obzvláště relaxační díky dopravním informacím v reálném čase, online aktualizacím map a prediktivní navigací. Bezdrátové nabíjení ve středové konzole poskytuje u kompatibilních smartphonů čisté a uklizené „doplňování paliva“ bez kabelů.

Jasným designem Opel Compass

Návrh zobrazuje obvykle jasné čáry. Vizor Opel se táhne napříč, zatímco filozofie kompasu se odráží také vzadu. Název Grandland a logo značky Blitz stojí uprostřed dveří zavazadlového prostoru. Další akcenty vytvářejí nárazníky a boční panely, nyní lakované v barvě karoserie, stejně jako ochranné lišty podvozku ve vysoce lesklé černé a stříbrné barvě. Nový Grandland je k dispozici také v charakteristickém dvoubarevném laku střechy.

Opel Grandland po faceliftu 2021
Opel Grandland (2021)

Zavazadlový prostor

Zavazadlový prostor 
Délka kufru ve výšce podlahy max.89 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná88 cm
Délka kufru ve výšce roletky max.62 cm
Délka kufru ve výšce roletky využitelná57 cm
Délka pro zavazadla max.196 cm
Hloubka kufru max.62 cm
Hloubka kufru min.60 cm
Objem kufru udávaný výrobcem – základní514 l
Přepravní kapacita kufru udávaná výrobcem max.1652 l
Průchodnost kufru na šířku max.101 cm
Průchodnost kufru na výšku max.76 cm
Šířka kufru max.117 cm
Šířka kufru min.106 cm
Výška dolní hrany kufru min.77 cm
StěračeObj. čísla org. dílů
Přední stěrače 700 / 425 mm + zadní 300 mm95599922 / 3557486
Otáčky motoru u automatické převodovky – 8 rychlostní stupěň – 1.2 Turbo 130k
120 km / h 2 000 ot / min stupeň 8 – dálnice
140 km / h 2 500 ot / min stupeň 8 – dálnice
160 km / h 2 750 ot / min stupeň 8 – dálnice
Otáčky motoru u manuální převodovky – 6 rychlostní stupeň – 1.2 Turbo 130k
130 km / h 2 800 ot / min stupeň 6 – dálnice

Benzinové motory

Motor PSA PureTech 1.2 THP 130k dostal několikrát ocenění nejlepší motor v prestižní anketě odborníků.

Verze motoruPSA PureTech 1.2 THP 130k
Kód motoru (OPEL)manuál převodovka B12XHT / automatická přřevodovka D12xHT
Označení motoruEB2DTS / EB2ADTS
Zdvihový objem [cm3]1199
Emisní normaEuro 6.2
PalivoBenzín
PřevodovkaManuál 6st / Automat 6st.
Válce / ventily3 / 4
Největší výkon [kW/min]96kW / 5500ot.
Vrtání (mm)75 mm
Zdvih (mm)90,5 mm
Točivý moment [N.m/min]230 / 1750
Kompresní poměr10,5:1
Zrychlení 0–100 km/h (s)10,1 / 10,4
Pružné zrychlení 80–120 km/h (s)9,9 / —
TurbodmychadloANO
Proměnné časováníANO
Maximální rychlost (km / hod.)188 / 196
Hmotnost motoru84kg
Délka motoru604,5 mm
Výška motoru683,5 mm
Šířka motoru586 mm
Hlava válceHliníková slitina A57 s tepelnou úpravou.
Spotřeba paliva
Mšsto6,1–6,1 / 6,1–6,0
Mimo město4,9–4,8 / 4,9–4,8
Kombinace5,3–5,2 / 5,3–5,2
Emise CO2 (g/km)121–120 / 121–119
Palivová nádrž53 litrů
Spotřeba a emise (l/100 km) WLTP
Kombinace7,3–6,4 / 7,7–6,5
Emise CO2 (g/km)164–144 / 175–146
Provozní náplně
Typ motorového olejeDexos1 Generace 2 5w/30
Motorový oléj3,5litrů
Nádobka odstřikovačů čelního okna, bez odstřikovaců světlometů3 litry
Elektro
Napětí v akumulátoru ( V )12
Kapacita akumulátoru ( Ah )80 (Start/Stop)
Provozní materiál
Originál olejový filtr3647177
Neoriginální olejový filtr MANW 716/1
Originál vzduchový filtr3639109
Neoriginální vzduchový filtr MANC 36 007 KIT
Originál kabinový filtr – aktivní uhlí3638979
Neoriginální kabinový filtr MAN – aktivní uhlíCUK 29 003-2
Přední stěrače 700 / 425 mm + zadní 300 mm 95599922 / 3557486
Hmotnost (kg)
Pohotovostní hmotnost1295 / 1318
Užitečná hmotnost560 / 560
Celková hmotnost1930 / 1953
Brždění přívěs max.1400 / 1200
Nebržděny přívěs max.600
Zatížený střechy max.85
Verze motoruPSA PureTech 1.6 THP 180k
Kód motoru (OPEL)D16XHT
Označení motoruEP6FADTXD
Zdvihový objem [cm3]1598
Emisní normaEuro 6.2
PalivoBenzín
PřevodovkaAutomat 8st.
Válce / ventily4 / 4
Největší výkon [kW/min]133kW / 5500ot.
Vrtání (mm)77 mm
Zdvih (mm)85,8 mm
Točivý moment [N.m/min]250 / 1750
Kompresní poměr10,5:1
Zrychlení 0–100 km/h (s)8
Pružné zrychlení 80–120 km/h (s)
TurbodmychadloANO
Proměnné časováníANO
Maximální rychlost (km / hod.)222
Hmotnost motoru110kg
Rozměry motoru – EP6FADTXD
Spotřeba paliva
Mšsto7,2–7,1
Mimo město5,0–4,9
Kombinace5,8–5,7
Emise CO2 (g/km)132–130
Palivová nádrž53 litrů
Spotřeba a emise (l/100 km) WLTP
Kombinace8,0–7,1
Emise CO2 (g/km)181–161
Provozní náplně
Typ motorového olejeDexos1 Generace 2 5w/30
Motorový oléj4,25litrů
Nádobka odstřikovačů čelního okna, bez odstřikovaců světlometů3 litry
Elektro
Napětí v akumulátoru ( V )12
Kapacita akumulátoru ( Ah )80 (Start/Stop)
Provozní materiál
Originál olejový filtr 3557939
Neoriginální olejový filtr MAN
Originál vzduchový filtr3557948
Neoriginální vzduchový filtr MAN
Originál kabinový filtr – aktivní uhlí 3638979
Neoriginální kabinový filtr MAN – aktivní uhlí CUK 29 003-2
Přední stěrače 700 / 425 mm + zadní 300 mm 95599922 / 3557486
Hmotnost (kg)
Pohotovostní hmotnost1425
Užitečná hmotnost500
Celková hmotnost2000
Brždění přívěs max.1600
Nebržděny přívěs max.600
Zatížený střechy max.85
Chrakteristika – EP6FADTXD
Motor – EP6FADTXD

Naftové motory

Verze motoruPSA PureTech 1.5 CDTI 130k
Kód motoru (OPEL)D15DTH
Označení motoruDV5RC
Zdvihový objem [cm3]1499
Emisní normaEuro 6.2 – Bluelnjection
PalivoNafta
PřevodovkaManuál 6st / Automat 8st.
Válce / ventily4 / 4
Největší výkon [kW/min]96kW / 3750ot.
Vrtání (mm)74 mm
Zdvih (mm)84,8 mm
Točivý moment [N.m/min]300 / 1750
Kompresní poměr16,4 : 1
Zrychlení 0–100 km/h (s)10,9
Pružné zrychlení 80–120 km/h (s)11,3 / —
TurbodmychadloANO
Proměnné časování
Maximální rychlost (km / hod.)192
Hmotnost motoru130kg
Délka motoru645 mm
Výška motoru687 mm
Šířka motoru603 mm
Hlava válce
Rozměry motoru – DV5RC
Spotřeba paliva
Mšsto4,7 – 4.7 / 4,5 – 4,4
Mimo město3,9 – 3,8 / 4,0 – 3,9
Kombinace4,2 – 4,1 / 4,2 – 4,1
Emise CO2 (g/km)110 – 108 / 109 – 108
Palivová nádrž / nádrž močoviny pro naftu53 litrů / 17 litrů
Spotřeba a emise (l/100 km) WLTP
Kombinace5,7 – 5,0 / 5,8 – 4,9
Emise CO2 (g/km)149 – 130 / 152 – 129
Provozní náplně
Typ motorového oleje
Motorový oléj3,95 litrů
Nádobka odstřikovačů čelního okna, bez odstřikovaců světlometů3 litry
Elektro
Napětí v akumulátoru ( V )12
Kapacita akumulátoru ( Ah )80 (Start/Stop)
Provozní materiál
Originál olejový filtr 3557009
Neoriginální olejový filtr MAN
Originál vzduchový filtr 39192256
Neoriginální vzduchový filtr MAN
Originál kabinový filtr – aktivní uhlí 3638979
Neoriginální kabinový filtr MAN – aktivní uhlíCUK 29 003-2
Přední stěrače 700 / 425 mm + zadní 300 mm 95599922 / 3557486
Hmotnost (kg)
Pohotovostní hmotnost1360 / 1380
Užitečná hmotnost565 / 545
Celková hmotnost2000
Brždění přívěs max.1500 / 1300
Nebržděny přívěs max.600
Zatížený střechy max.85
Charakteristika – DV5RC
Motor – DV5RC
Verze motoruGM – 1.6 CDTI 118k
Kód motoru (OPEL)B16DTH
Označení motoruDV6FC
Zdvihový objem [cm3]1598
Emisní normaEuro 6.2 – Bluelnjection
PalivoNafta
PřevodovkaManuál 6st / Automat 6st.
Válce / ventily4 / 2
Největší výkon [kW/min]88kW / 3750ot.
Vrtání (mm)75,0 mm
Zdvih (mm)88,3 mm
Točivý moment [N.m/min]300 / 1750
Kompresní poměr17,0 : 1
Zrychlení 0–100 km/h (s)11,8
Pružné zrychlení 80–120 km/h (s)
TurbodmychadloANO
Proměnné časování
Maximální rychlost (km / hod.)189 / 185
Hmotnost motoru
Délka motoru
Výška motoru
Šířka motoru
Hlava válce
Spotřeba paliva
Mšsto4,7
Mimo město3,9
Kombinace4,3
Emise CO2 (g/km)104g
Palivová nádrž / nádrž močoviny pro naftu53 litrů / 17 litrů
Spotřeba a emise (l/100 km) WLTP
Kombinace
Emise CO2 (g/km)
Provozní náplně
Typ motorového olejeGM 5W30 Dexos2
Motorový oléj3,75 litrů
Nádobka odstřikovačů čelního okna, bez odstřikovaců světlometů3 litry
Elektro
Napětí v akumulátoru ( V )12
Kapacita akumulátoru ( Ah )80 (Start/Stop)
Provozní materiál
Originál olejový filtr1610693780
Neoriginální olejový filtr MANHU 7033 z
Originál vzduchový filtr3639671
Neoriginální vzduchový filtr MANC 24 017
Originál kabinový filtr – aktivní uhlí3638979
Neoriginální kabinový filtr MAN – aktivní uhlíCUK 29 003-2
Přední stěrače 700 / 425 mm + zadní 300 mm95599922 / 3557486
Hmotnost (kg)
Pohotovostní hmotnost1392 / 1430
Užitečná hmotnost
Celková hmotnost
Brždění přívěs max.
Nebržděny přívěs max.
Zatížený střechy max.85

Verze motoruPSA PureTech 2.0 CDTI 177k
Kód motoru (OPEL)D20DTH
Označení motoruDW10FC
Zdvihový objem [cm3]1997
Emisní normaEuro 6.2 – Bluelnjection
PalivoNafta
PřevodovkaAutomat 8st.
Válce / ventily4 / 4
Největší výkon [kW/min]130kW / 3750ot.
Vrtání (mm)85,0 mm
Zdvih (mm)88,0 mm
Točivý moment [N.m/min]400 / 2000
Kompresní poměr16,0 : 1
Zrychlení 0–100 km/h (s)9,5
Pružné zrychlení 80–120 km/h (s)
TurbodmychadloANO
Proměnné časování
Maximální rychlost (km / hod.)211
Hmotnost motoru162kg
Délka motoru670 mm
Výška motoru713 mm
Šířka motoru599 mm
Hlava válce
Rozměry motoru – DW10FC
Spotřeba paliva
Mšsto5,3 – 5,3
Mimo město4,6 – 4,5
Kombinace4,9 – 4,8
Emise CO2 (g/km)128 – 126
Palivová nádrž / nádrž močoviny pro naftu53 litrů / 17 litrů
Spotřeba a emise (l/100 km) WLTP
Kombinace6,7 – 6,0
Emise CO2 (g/km)175 – 157
Provozní náplně
Typ motorového oleje
Motorový oléj5,2 litrů
Nádobka odstřikovačů čelního okna, bez odstřikovaců světlometů3 litry
Elektro
Napětí v akumulátoru ( V )12
Kapacita akumulátoru ( Ah )80 (Start/Stop)
Provozní materiál
Originál olejový filtr
Neoriginální olejový filtr MAN
Originál vzduchový filtr
Neoriginální vzduchový filtr MAN
Originál kabinový filtr – aktivní uhlí 3638979
Neoriginální kabinový filtr MAN – aktivní uhlíCUK 29 003-2
Přední stěrače 700 / 425 mm + zadní 300 mm 95599922 / 3557486
Hmotnost (kg)
Pohotovostní hmotnost1500
Užitečná hmotnost515
Celková hmotnost2090
Brždění přívěs max.2000
Nebržděny přívěs max.750
Zatížený střechy max.85
Charakteristika – DW10FC