Cestování – Egypt – Hurghada – Hilton Hurghada Resort *****

Hilton Hurghada Resort *****

 Rok 2019 – letecky Ostrava (15dní)

Web: www.hilton.com / GPS: 27°9’33.967″N, 33°49’39.714″E

Hodnocení: Výborné

Tento hotel se nachází v Egyptě, který je asi 4 hodiny letu z Ostravy, Brna a Prahy. Svou polohu má v centru Hurghady-jih 5 km od letiště. Komplex spadá svou velikosti do malých hotelů. Na úvod musím dodat to, i když je tento resort jen dvoupodlažní, je zde všude výtah i do jídelny. Takže pro kočárky a pro lidi méně pohyblivé to nejlepší, prostě bezbariérový. Při vstupu do hotelu se nachází bar s recepcí a nad barem v 1 patře je jídelna. Jakmile opustíme tento prostor a půjdeme dál do vnitřku tohoto hotelu k moři, uprostřed spatříme první plavecký bazén s vodním barem, který má 160 cm, dále velký bazén, který je rozdělen na dvě části. V první části se nachází tobogány s hloubkou 140 cm, která se s pozvolným vstupem snižuje asi na 80 cm a v druhé části máme zase skluzavky, deštníky pro děti. Takže pro děti za mě super. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ještě na ty nejmenší, pro ně je tam bazén se skluzavkou v podobě žáby s hloubkou 40 cm. Jakmile půjdeme ještě dál je zde další bazén pro nejmenší s hloubkou 30 cm ocitneme se na hezké, upravené a čisté pláži s pozvolným vstupem do moře. U tohoto komplexu nenajdete rybičky, nejsou tam korály, takže nemusíte do moře přes korály a daleko do hloubky. Při odlivu ani nepoznáte, že nějaký je. Na pláži najdete také bar, kde si můžete načepovat nápoje, pro děti také oblíbena ledová tříšť a v neposlední řadě se zde podává v době oběda jídlo, takže nemusíte se převlékat a jít do hlavní jídelny. Po bocích od recepce se nachází pokoje, které se momentálně renovují a všechny mají výhled do vnitřku tohoto hotelu. To znamená na bazény a zádní část pokojů na moře a zahradu. Jídlo je zde chutné, dobře vaří, také mění za jiné. Hodně zeleniny a zákusku. Na snídani sladké pečivo, slané, sýry, jogurty, různé mysli, salámy atd., takže pokud nejste nároční hlady nebudete.

Za zmínku stojí také to, že otevřeli nový Beauty salón, kde si holčičky mohou nechat udělat krásné copánky a dospělí pedikúru a manikúru. Vrámci hotelu je k dispozici i lékárna, bankomat, obchůdky a restaurace např. italská. Jsou zde ale vyšší ceny, než mimo hotel.          

Když opustíte hotel, máte zde i možnost nakupování a to převážně oblečení, kabelky, boty. Nadále i lékárny, smíšený sortiment věcí, cigarety a vodní dýmky, to vše na hlavní silnici.

Na závěr musím zmínit taky to, že si můžete na hotelu koupit různé výlety např: výlet do Luxoru, na Pyramidy – tento výlet doporučuji od podzimu do jara a bez malých dětí. Dále výlet lodí se šnorchlováním nebo s dětmi výlet na lodi, která má prosklené dno, aby viděli rybičky. Nadále výlet na čtyřkolky a mnoho dalšího.