Cestování – ČR – Parní vlak Třemešná – Osoblaha

Rok 2015 (Opel Astra J)

Web: www.Web: http://www.osoblazsko.com/jizdni-rad/parni-vlaky-szd / GPS: 50°12’0.614″N, 17°34’26.146″E

Hodnocení: Výborné

Pokud vyjíždíte z Ostravy směr Opava – Krnov – Velké Albrechtice – Třemešná je to 77 km.

Historická parní lokomotiva: Osobně jsme deset dní před uskutečnění tohoto výletu, rezervovali místenky ve vlaku, přes internet na stránkách níže. Je to dost oblíbená atrakce, tak jistota, je potřeba. Do Třemešné jsme dojeli o hodinu dříve, tak bez potíží jsme na malém nádraží zaparkovaly. Vyfotili jsme si překrásnou parní lokomotivu a příslušné vagóny. Vlak je vybaven jídelním vozem, také vagónem na jízdní kola a kočárky. Vagóny pro cestující jsou otevřené a bez oken. Trasa vlakem trvá tam hodinu a 15 min. Zpět je to skoro pořád do kopce a parní lokomotiva musí v průběhu zpáteční cesty natankovat vodu, proto je tu další skvělý zážitek a je možno z vlaku vystoupit a sledovat tankování vody, trvá to cca 15 min. Proto se čas protáhne na hodinu a půl. Je to překrásný zážitek byt od sazí a vidět, jak se cestovalo v historii. V cílové stanici Osoblaha pak je možné se podívat na židovský hřbitov a pár věci. Měl jsem pocit, že se zde trochu zastavil život, ale ta překrásná příroda stála za to. Dcera se povozila na koni a od příjezdu do odjezdu vlaku máte zde tři hodiny času. Na místní náměstí je to 1 km pěšky. Občerstvení je jak na nádraží, tak jaké na náměstí v hospodě. Nadále je zde kemp a koupaliště.

Doporučení: Rezervovat si místenky na daný spoj včas, jinak se Vám muže stát, že nebude místo. Nadále přijet na nádraží do Třemešné včas, jinak není kde zaparkovat (popřípadě na vedlejším poli vedle nádraží.

Co se týCo se týče jídla a pití, je na naměstí velmi obyčejná hospoda, ne zrovna vzhledové příjemná, ale najíst se tam dá za příjemné ceny. Jinak tam žádné další vyžití nenajdete. Pokud ale je velmi pěkné počasí, je tam možnost projížďky na koni u nádraží v Osoblaze.

Fotografie: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Parni_vlak_Tremesna_-_Osoblaha_2015