Cestování – ČR – Boží Dar – Ježíškovská cesta

Rok 2010 (Opel Astra G)

Web: http://www.jeziskovacesta.cz / GPS: 50°24’38.870″N, 12°55’20.954″E

Hodnocení: Výborné

Před řadu lety jsme v TV zaznamenali reportáž na Ježíškovskou cestu, která je na Božím Daru. Proto jsme se v roce 2010 rozhodli cestou do Legolandu se podívat i zde. Je to překrásné místo s mnohými možnostmy využití. Překrásná příroda na turistiku, cyklistiku, lyžování.

Uvedenou ježíškovskou stezku jsme uskutečnily v letních měsících. Stezka je zcela nenáročná, vhodná i pro kočárky a malé i velké děti. Je možné si vybrat ze dvou vzdáleností a to 5,6km, případně 13 km. Začíná se kousek od náměstí a v Infocentru získáte zápisník na zapisování správných odpovědí. Poplatek za Ježíškův zápisníček činí 30,- Kč a zde je možné si vše nastudovat, http://www.jeziskovacesta.cz. Tuto turu zvládnou i méně zkušení a pro děti je připraveno po trase mnoho odpočívajících míst s houpačkami apod. Trasa nám trvala dvě a půl hodiny a to v obrovském horku 30 st. Velkou část jdete v lese a pěkně ve stínu.

Fotografie zde: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Bozi_Dar_2010/

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar celoročně zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62. nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky. Všechny zásilky určené k orazítkování musejí být opatřené cílovou adresou a známkou odpovídající skutečnému poštovnému do místa určení. Ofrankované pohledy a dopisy se od 1.12. – 23.12 orazítkují příležitostným vánočním razítkem a odesílají se zpět na uvedené adresy. Každý rok se na přáních objevuje nové příležitostné vánoční razítko.

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční Pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar