Opel 30 let v ČR

Opel astra 1991 – 2005

Píše se rok 1991 a na český trh vstupuje první zahraniční automobilka se západu a stává se konkurencí pro tuzemskou automobilku ŠKODA. OPEL se stal importérem v ČR a vstupoval na náš trh s modelem Astra (pod označením F). Byl kladen velký důraz na dealerskou síť a kvalitní služby zákazníkům. Opel vždy od prvního dne byl schopen nabídnout za svou cenu vyšší výbavu vozu a lepší komfort. Dokazoval to i velkým množstvím ocenění za nejúspěšnější zahraniční automobilku v ČR. Pak se Opel dostal i do kategorie „Auto roku v ČR“ ze svými úspěšnými modely. První toto ocenění získal model Opel Zafira v roce 2000.  Dodnes slaví mnoho úspěchů a to především modelů Astra, Corsa, Zafira a poslední léta skupinou SUV.

Opel Antara / Opel Insignie / Opel Astra GTC / Opel Zafira

            Populární model Opel Kadett, byl nahrazen první generací Opel Astra F a po třiceti letech je tu s námi a to už v 5 generaci, pod označením Opel Astra K. Dalším úspěšným modelem byla Opel Vectra a Omega. Tyto modely jsou dnes nahrazeny modelem Opel Insignie. Mezi atraktivní modely patřili Opel Calibra, Astra Coupe, které předběhly svojí dobu vzhledem a technikou.

Opel Calibra
Manažerský sedan nebo kombi Opel Omega s klasickou koncepcí
pohonu je v dnešním výrobním programu zastoupen modelem
Insignia

            Velkou cenovou válku Opel začal modelem Opel Corsa, který v ČR je velmi oblíbený a to jak nový, tak také mezi ojetinami. Začlo to modelem Opel Corsa B a pokračovalo to modelem D, který dostal v roce 2007 cenu „Auto roku v ČR“. Stejně jako Astra, také Corsa je v nabídce dodnes. Tento městský model, je velmi obratný a je vybaven mnoha asistencemi, které řidiči pomáhají. Poslední generace modelu Corsa se vyrábí i v plně elektrické verzi pod označením Corsa-e.

Opel Corsa 1982 – 2020

            V roce 2000 automobilka Opel přišla s předvedením sedmimístného MPV modelu pod názvem Opel Zafira A. Tento model kraloval ve svém segmentu hodně dlouho a to především prostorem a variabilním nastavením prostoru. Především řešení zadních Flex7 sedadli. Uvedený model Zafira se vyráběl ve třech generací a dnes se nahradil modelem Zafira Life. Model Zafira Life je o stupeň výše a to z hlediska, že se vlastně jedná o model dodávky a nemá s předešlým modelem nic společného.

Opel Zafira A – Získala cenu „Auto roku 2020 v ČR“.

            Automobilka Opel, už v devadesátých letech vyráběla střední i velké SUV modely. Osobně vzpomínám na Opel Fronteru, kterou jsem dost často potkával. Můžeme zde i zahrnout modely Antara a Monterey. V současné době Opel vyrábí tyto aktuální SUV modely Mokka, Grossland a Grandland X.

Opel patříl k průkopníkům vozů SUV. Například model Frontera měl
v nabídce již v 90. letech minulého století

            Píše se rok 2012 a Opel přichází s prvním sériovým plug-in hybridním vozem a pojmenoval ho Opel Ampera. Potom předvedl plně elektrický model Amperu-e. V současné době se v této oblasti můžeme aktuálně seznámit s plug-in hybridní modely Grandland X Hybrid4 a čistě elektrické modely Corsa-e, Zafira-e Life, Vivaro-e.

Opel Ampera rok 2012 – plug-in hybrid

Každý si najde svůj oblíbený model OPEL

V současné době si každý najde svůj oblíbený model OPEL. Nabídka je velká i když s příchodem nového vlastníka PSA nabídka vozů se zeštíhlila. Konkurenci má OPEL velkou a to i ve své rodině PSA. Vždy, ale OPEL z techniky PSA vytěží maximum a z velké části zamaskuje tuto sourozeneckou techniku. V současné době automobilovému trhu vévodí vozy SUV, kde Opel může hodně nabídnout a oslovit mnoho skupin zákazníků. Modely navržené tak, aby poskytly maximální praktičnost a prostornost ve spojení s komfortními jízdními vlastnostmi a špičkovou konektivitou umožňující doslova integrovat chytrý telefon majitele do systému vozu.

Opel X Family, 2018 (Opel Mokka / Opel Grossland / Opel Grandland)

Nadále Opel může i nabídnout kompaktní modely s pokrokovou technikou, nadprůměrnými jízdními vlastnostmi a velkou univerzálností. V tento okamžik mluvíme o modelu Corsa, Astra a vlajkovou lodí Insignie. Maximální prostornost a variabilitu nabízí modely Combo (5 až 7 míst) a Zafira Life.

2020 Opel Crossland
Opel Grandland X je největším SUV modelem své značky. Jako jediný může být kromě konvenčně poháněných
variant vybaven jednou ze dvou plug-in hybridních verzí, z nichž ta výkonnější poskytuje až 221 kW (300 k) a je
vybavena aktivním pohonem všech kol
Opel Astra G OPC

Opel také nabízí sportovnější variantu vozů a to pod označením GSi v 90 letech u modelu Opel Kadett a Astra. Pak po roce 2000 se tyto modely vyráběli pod názvem OPC a to modely Opel Corsa, Astra, Vectra, Meriva, Zafira. Poslední roky se automobilka vrátila pod označení GSi.

Opel Insignia GSi Sports Tourer
Opel OPC – rodina – Astra H / Vectra C / Zafira B

Budoucnost je v elektřině

I automobilka OPEL jde s dobou a na trh přivádí automobily poháněné elektromotorem. Díky tomu je možné snížit CO2, náklady na provoz apod. Olel nabízí v sortimentu modely, jak plug-in hybridní Opel Grandland X Hybrid4, ale na dlouhých cestách nabídnout flexibilitu vozů se spalovacími motory 1.6 Turbo benzín. Na čistě elektrický pohon sázejí kompaktní modely Opel Corsa-e a Mokka-e, ale také užitkové modely Combo-e a Vivaro-e a od něj odvozená osobní Zafira-e Life. Opel plánuje, že v horizontu roku 2024 bude mít v každé své modelové řadě nejméně jednu elektrifikovanou verzi. Stejně jako tomu bylo vždy, tak i v případě elektrifikovaných modelů platí, že Opel je navrhl nejen plně funkční z mnoha pohledů každodenního použití, ale také ve svých segmentech cenově dostupné. Elektrická Corsa-e tak v tomto směru navazuje na Corsu z roku 1993, která tehdy zahájila v úvodu zmiňovanou cenovou válku.

Opel Combo-e
Opel Zafira-e Life
Opel Mokka-e

Další pěkné informace z historie

Na tomto webu najdete i další pěkný popis historie a to zde.

Auto roku v ČR

Opel Zafira A – rok 2020

Opel Corsa D – rok 2007

Evropským autem roku 2016

Opel Astra K