Cestování – Rakousko – ZOO Videň

Rok 2021 (Opel Astra J)

Web: https://www.zoovienna.at/cs/  / GPS: 48°10’57.622″N, 16°18’9.870″E

Adresa: Maxingstraße 13b, 1130 Wien, Rakousko

Hodnocení: Výborné

Recenze psána v červenci 2021

Rádi byste chtěli vidět naživo VELKÉ PANDY, jak se cpou bambusem, máte jedinečnou možnost ve Vídeňské ZOO. Je to jejich největší atrakce, na kterou zde lidé jezdí z okolních států. Dcera se to dozvěděla před pár měsíci v televizi a od té doby bylo jasné, že se zde pojedeme podívat. Osobně mě to také dost zajímalo a přímo zde mají takové pandy celkem tři. Pojďme si tedy o uvedené ZOO něco málo říci, patří mezi nejstarší v Evropě.

  • Zoologická zahrada Schönbrunn je zoologická zahrada v parku zámku Schönbrunn, který se nachází ve vídeňském obvodu Hietzing.
  • Byla otevřena 31. července roku 1752
  • Její rozloha je 17 ha
  • Počet zvířat je 8 500

Vstupné + provozní doba

Osobně doporučuji zakoupit vstupné přes internet, před samotným příjezdem, ušetříte tím mnoho času. Do Zoo vedou celkem tři vstupy a u všech je i pokladna a tím pádem, lze tam vstoupit i vyjít.

Web pro koupi vstupenek: https://www.imperialtickets.com/search?v=12&t=&val=

COVID-19 – Před vstupem pracovníci ZOO kontrolují certifikáty očkování, případně potvrzení o provedeném testu nebo potvrzení o prodělání nemoci. Bez děchto dokládů Bás nepustí. Nadále je potřeba mít roušku, kterou si nasadíte, jen pokud okolo vás bude mnoho lidí, v pavilonech.

Ceny vstupného:

Dospělí = 22 EUR

Děti od 6 – 15let = 11 EUR

Děti do 6 let = zdarma

Rodinné 2 dospělí + 3 děti = 65 EUR

Provozní doba:

leden9:00 -16:30
Únor9:00 – 17:00
březen9:00 -17:30
duben – září9:00 -18:30
říjen (do konce letního času)9:00 – 17:30
říjen – prosinec9:00 – 16:30

Parkovné:

Se samotným parkování je to velmi obtížné, protože ZOO je v centru Vídně. Ono na samotných stránkách ZOO, doporučují nechat vůz v parkovacím domě a dojet MHD.

Cestu vám ukáží informační tabule:

Mi jsme našli variantu ZDARNA a kousek od ZOO zaparkovat, důležité je ale přijet hodně brzy a to nejpozději cca v 8:30hod. kdy na ulici Gaßmannstraße (jednosměrná ulice), zde je pár parkovacích míst.

Případně placené veřejné parkoviště na ul. Seckendorff-Gudent-Weg,( 48°10’35.8″N 16°18’08.0″E), kde ráno najdete také místo k zaparkování a je to cca 350m od bočního vstupu do ZOO.

Samotná ZOO:

Nám délka prohlídky trvala cca 5 a půl hodiny, pokud si zde dáte např. oběd, doba se prodlouží. ZOO je z velké části bezbariérová a kdo vlastníte EURO klíč na toalety pro vozíčkáře v ČR, tak zde fungují také a nemusíte si tento klíč půjčovat na místě. Tak pěkně upravenou a hlavně čistou ZOO jsme snad ještě neviděl. Pěkné pavilony a všude fungovala klimatizace. Hlavním lákadlem jsou PANDY VELKÉ a ty najdete hned při hlavním vstupu. V době, kdy jsme tam byli, zde byla venku pouze jedna panda to bylo pro nás zklamání. Nadále je potřeba počítat s tím, že právě zde je nejvíce lidi a udělat pár fotografii, zabere více času a pokud pandu za sklem chcete vyfotit i s dětmi, tak to musíte být trpělivý. Nám se to povedlo skoro po 15 min. Jinak zde zaslechnete kromě samotné němčiny i hodně českého a slovenského jazyka. Podle SPZ vozů, to převážně jsou lidé z Brna a Bratislavy. Nám se líbil velice pavilon tučňáků, lachtanů a bílých medvědů. Pěkné je to i u slonů, kde jich snad mají osm. Jinak velkou výhodou, že pokud jedete zde za slunného dne, je velká část ve stínu, tak se neupečete. Najdete zde i dost atrakcí pro děti. Stánku s pitím a jídlem. Obchody se suvenýry jsou 2 a to vedle Pand a druhý u lachtanů. Celkově se nám zde moc líbilo a pokud máte rádi i rostliny a kytky doporučuji si koupit zvýhodněné vstupné. Nám stačilo se projít po venku v uvedené zahradě. Nachodili jsme 15km.

Ceny pro zajímavost:

Magnet na lednici = 3,99 EUR

Malá plyšová panda = 8,99 EUR

Propiska s pandou = 4,99 EUR

Voda perlivá / neperlivá 0,5lit = 2,80 – 3,20 EUR

Hamburger + hranolky = 15 EUR

Káva + voda + Sachr = 13 EUR

Samotný Sachr dort 1 kus = 5,20 EUR

Hot-Dog = 5 EUR